Sport:

Wspieramy biegi parkrun

 

Z przyjemnością informujemy o kontynuacji wsparcia realizowanego dla inicjatywy parkrun, która łączy milion biegaczy amatorów na całym świecie. Parkrun nie tylko promuje bieganie, ale również zachęca do prowadzenia aktywnego trybu życia. Poprzez swoją formułę parkrun stanowi interesującą ofertę dla wszystkich; zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Parkrun to bezpłatne biegi na dystansie 5 km z indywidualnym pomiarem czasu organizowane regularnie przez cały rok, w stałych miejscach i o stałej porze w każdą sobotę. Biegi organizowane są przez samych wolontariuszy rekrutujących się spośród uczestników biegów. Udział w parkrun odbywa się na podstawie jednorazowej rejestracji i wydrukowanego kodu uczestnika, który umożliwia starty w parkrun na całym świecie. To nasz kolejny rok wspólnego zachęcania tysięcy biegaczy do aktywnego rozpoczęcia weekendu na biegowo. Więcej informacji znajdziecie na www.parkrun.pl

   

  

 

 

Ziaja promuje Nordic Walking

 Z przyjemnością informujemy, że firma Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o. oraz Polska Federacja Nordic Walking kontynuują wspólne działania przy organizacji zawodów Pucharu Polski Nordic Walking. Nordic Walking jest jedną z najbardziej popularnych i rozwijających dyscyplin sportu masowego. NW staje się najpopularniejszą dyscypliną aktywności ruchowej ludzi uprawiających sport i rekreację w każdym wieku. Wystarczą dwa kije, a nogi same zaprowadzą cię w świat prawdziwych doznań, wytworzą endorfiny odpowiedzialne za znakomite samopoczucie w bezpośrednim kontakcie z naturą.

 

W marszu z kijami wszyscy są zwycięzcami i dlatego fenomen tej imprezy zatacza coraz szersze kręgi w Polsce jak i poza jej granicami. Będziemy na bieżąco informować o naszych wspólnych działaniach. Szczegóły dotyczące cyklu zawodów Puchar Polski Nordic Walking na stronie www.pfnw.eu .

Gdański Klub Żeglarski powstał 13 marca 2007 roku z inicjatywy Grzegorza Mańkuckiego - doświadczonego trenera i pedagoga, od lat związanego ze szkoleniem i rozwojem żeglarstwa deskowego w Polsce. Przy realizacji tego pomysłu nieoceniona okazała się współpraca osób zainteresowanych rozwojem tej dyscypliny sportu w Gdańsku (w tym Leszka Paszkowskiego dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji). Uwieńczeniem tych starań było uroczyste otwarcie Klubu, które odbyło się 3 czerwca 2007r.
Dziś Gdański Klub Żeglarski to już uznana marka oraz prężnie działające stowarzyszenie. Posiadamy niezbędne doświadczenie i wiemy jak prowadzić szkolenie żeglarskie na najwyższym poziomie. Mamy również jasno określony cel sportowy, który konsekwentnie realizujemy. Działamy na coraz większą skalę i osiągamy coraz większe sukcesy. Tylko w ubiegłym roku nasi zawodnicy zdobyli 12 medali mistrzostw Polski.
W 2011 roku miało miejsce historyczne wydarzenie, do naszego Klubu dołączył najbardziej utytułowany Polski żeglarz regatowy, mistrz Olimpijski – Mateusz Kusznierewicz, który choć jest już po zakończeniu swojej wyczynowej kariery sportowej, nadal wspiera działania Klubu i doradza w sprawach rozwoju.
Od 2014 roku barwy GKŻ reprezentuje Piotr Kula – Polska nadzieja olimpijska i jednocześnie najlepszy Polski zawodnik klasy fin.

 


Szermierka to sztuka walki, walki na planszy, walki o trafienie, walki o wygraną. Wygrana to jednak nie wszystko. Dla dzieci to przede wszystkim pasja, ciężka praca i szacunek dla przeciwnika.

Konkurencja uczy kultury – każda walka musi rozpocząć się powitaniem z zawodnikiem i sędzią i nawet po najcięższym boju musi zakończyć się pożegnaniem. Dla jednej ze stron z uśmiechem pod maską, a dla drugiej często ze łzami w oczach...


Organizacja

Sekcja Szermierki UKS De La Salle jest częścią Uczniowskiego Klubu Sportowego De La Salle działa przy szkole prowadzonej przez Zgromadzenie Braci Szkół Chrześcijańskich. UKS De La Salle jest Organizacją Pożytku Publicznego wpisaną do rejestrów XII Wydziału Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gdańsku pod numerem 0000232816.


Sekcja

Jesteśmy jednym z trzech ośrodków na Pomorzu szkolących w tak pięknej, jak i trudnej sztuce walki. Choć w tej trójce jesteśmy najmniejsi to dzięki wykwalifikowanej kadrze trenerskiej osiągamy już niemałe sukcesy. Trener Jarosław Mojski pracujący na co dzień z naszą młodzieżą to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski we florecie mężczyzn w kategorii do lat 15, 17 i seniorów. Zawodnicy trenujący pod jego okiem startując w zawodach wyjeżdżają z nich z pucharami, a co najmniej z dyplomami co oznacza wejście do pierwszej 8. O wysokiej formie naszych zawodników świadczy fakt, iż oni regularnie powoływani do kadry wojewódzkiej. 

Ziaja i tenis na Śląsku

W 2016 roku po raz kolejny rozpoczęliśmy współpracę w zakresie wsparcia cyklicznych turniejów tenisowych dla dorosłych Radex Cup Ziaja Trophy i dla dzieci Radex Cup Ziajka Trophy. Turnieje dla dzieci odbywają się raz w miesiącu w okresie od 04.2016-03.2017 na terenie kortów Zabrze, Bytom, Radzionków, Gliwice, natomiast turnieje dla dorosłych zlokalizowane są na kortach w Zabrzu i Bytomiu. W zawodach mogą brać udział wszyscy uczestnicy bez względu na reprezentowany poziom gry oraz umiejętności. Więcej informacji na stronie: http://www.radexsport.com/

5x IRONMAN 50+

 Z przyjemnością informujemy o wsparciu Tadeusza Czepukojć zawodnika Stowarzyszenie Akademia Sportowa Pomorze, który uczestniczy w projekcie 5xIronman 50+. Zachęcamy do kibicowania podczas zawodów: Malaysia 14 listopada 2015, Langkawi; RPA 10 kwietnia 2016, Mandela Bay African Championship; Hiszpania 21 Maja 2016, Lanzarote; Holandia 31 lipca 2016, Limburg; Polska 4 września 2016, Malbork.

Ziaja Cup 2016   

Ziaja Grand Prix Wybrzeża Amatorów o puchar „Dziennika Bałtyckiego” jest cyklem otwartych turniejów tenisowych dla amatorów, rozgrywanych w na kortach Trójmiasta w okresie od 30.04-02.05.2016. W cyklu turniejów mogą wziąć udział wszyscy chętni za wyjątkiem zawodników trenujących wyczynowo pow 14 roku życia. Więcej szczegółów w specjalnym serwisie Ziaja cup

Tokary Golf Club

 

Nord CUP opanuje Trójmiejskie Wybrzeże!

W najbliższy piątek 24 czerwca o 19:00 w Gdańsku – Górkach Zachodnich rusza 11 edycja najbardziej widowiskowych i cenionych zarówno przez żeglarzy jaki i publiczność regat na Bałtyku. W tym roku Nord CUP bije kolejne rekordy: ponad 700 uczestników, 300 jachtów, 24 klasy, 10 dni żeglarskich zmagań. Przez ponad tydzień Górki Zachodnie będą miejscem największego zagęszczenia żeglarzy na metr2.

To uczta dla pasjonatów żeglarstwa, którzy z gdańskich plaż będą mogli podziwiać zarówno zmagania wschodzących gwiazd jak i wielokrotnie nagradzanych światowymi medalami wilków morskich. W regatach Nord CUP wezmą bowiem udział między innymi Henryk Blaszka, Mistrz Polski Juniorów, pięciokrotny Mistrz Polski Seniorów, srebrny medalista Mistrzostw Świata w 1982 roku, olimpijczyk z 1988 roku. W klasie Micro wystartuje aktualny mistrz Świata, Piotr Ogrodnik oraz Mistrz Świata w kat. Cruiser, Maciej Twarowski.

Na widzów czeka mnóstwo żeglarskich atrakcji jak choćby widowiskowa klasa International Moth, a także pełnomorski wyścig Orvaldi B8 Race, jak i kolejna edycja Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna. Aż pięć klas podczas regat Nord CUP Gdańsk walczyć będzie o medale mistrzostw Polski – wspominana wcześniej klasa Micro, a także Hobie 16, Hornet, Nautica 450 oraz ORC Sportboat. Oprócz tego żeglarze powalczą o punty do klasyfikacji Pucharów Polski, a załogi jachtów morskich wystartują m.in. w Mistrzostwach Zatoki Gdańskiej i Nord CUP Classic.

Rangę wydarzenia podkreśla również fakt, że uczestniczą w nim także osoby ze świata kultury i sztuki jak choćby, znany między innymi z oskarowej produkcji IDA, aktor Adam Szyszkowski, tutaj startujący w wymagającej klasie Flying Dutchman, czy aktorka Monika Kwiatkowska, startująca w formule ORC.

Stań się częścią wielkiej żeglarskiej przygody i niezapomnianej atmosfery.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń na nordcup.pl/dla-widzow/, w zakładce „dla zawodników” – zawiadomienia o regatach, a klikając na „zgłoszenia on-line” nadal dołączyć można do wydarzenia.

Zapraszamy!